Malaryn Kesäjuhla ja RunChallenge-aloitustapahtuma – Tervetuloa

Tule tutustumaan uuteen RunChallengeen ja juhlimaan kevätkauden päätöstä kanssamme
Tervetuloa RunChallenge-aloitustapahtumaan ja Malaryn Kesäjuhlaan. Tänä vuonna meillä on jotakin aivan uutta: RunChallenge starttaa iloisesti juuri Kesäjuhlassamme, jonne saamme vieraita Italiasta. Samalla juhlimme kevätkauden päättymistä, yhteisiä hetkiä ja kaikkia niitä askeleita, joita olemme ottaneet yhdessä.
RunChallenge on matalan kynnyksen, inklusiivinen harjoitteluryhmä kaikille, jotka haluavat liikkua hyvässä seurassa. Aiempi lajitausta tai kunto ei ole tärkeää, mukaan voi tulla omana itsenään. Liikumme omien voimien mukaan juosten, kävellen tai pyörätuolilla, ilman suorituspaineita. Tärkeintä on ilo, yhdessäolo ja onnistumisen tunne. Lenkille lähdetään sinulle sopivassa ryhmässä, jonka valitset itse. Yhteisenä tavoitteena on osallistua juoksutapahtumaan tavalla, joka tuntuu itselle mahdolliselta. Se voi olla koko matka, osa siitä tai vain viimeinen kilometri. Jokainen askel on juhlan arvoinen. Lenkille mukaan ovat tervetulleita koko perhe, ystävät, kummit, naapurit, ihan kaikki kiinnostuneet.
Runchallenge -aloitustapahtuma & perinteinen Kesäjuhla
Tervetuloa tutustumaan uuteen RunChallengeen ja RC>-henkiselle lenkille. Lenkille voi jokainen tulla omalla tavallaan, kävellen, juosten tai kelaten. Sen jälkeen vietämme yhteistä kesäiltaa perinteisessä Kesäjuhlassa. Luvassa on pihapelejä, rentoa yhdessäoloa, musaa, naurua, pientä purtavaa ja ansaittua juhlintaa kevätkauden päätteeksi. Tämä ilta on ennen kaikkea kiitos kuluneesta kaudesta ja lämmin startti kesään.
Aika: tiistai 19.5. kello 18.00–20.00
Paikka: Malminkartanon harrastushalli, Ruosilantie 18, Helsinki.
Kenelle: harrastajille ja jäsenille tukijoukkoineen, erityistä tukea tarvitseville ja ihan kaikille kiinnostuneille.
Valokuvaus: RC>-ideologia perustuu iloon, jota jaamme myös valokuvin ja videoin. Kerrothan meille paikan päällä, jos et halua tulla kuvatuksi.
Tapahtuma on maksuton. Kesäjuhlaan voit tulla mukaan ilman ilmoittautumista. Ilmoittaudu RunChallenge-lenkille mukaan viimeistään 15.5. tästä linkistä:
RunChallenge 19.5.2026 -tapahtuman ilmoittautuminen – Täytä lomake!
Kysy meiltä lisää: info@malary.fi.
Mikä ihmeen RunChallenge? Lue blogista lisää tästä linkistä!


