Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

Tervetuloa Glögi-iltaan viihtymään ja puuhailemaan yhdessä

16.12.2025 | klo 17:00 - 19:00
Tervetuloa perinteiseen glögi-iltaan viihtymään. Mustalla pohjalla Mahdollisuus lapselle ry:n logo, glögimuki ja pipariukko tonttulakki päässä.

Tule Glögi-iltaan viihtymään ja tapaamaan meitä ja muita harrastajia läheisineen! Vietämme perinteistä syyskauden päätöstapahtumaa Glögi-iltaa tiistaina 16.12. kello 17-19. 

Fiilistelemme joulutunnelmaa glögin ja jouluisen purtavan merkeissä. Juttelemme, miten syksy on harrastusryhmissä mennyt ja mitä odotamme kevätkaudelta. Kaikki pääsevät mukaan jouluisiin puuhiin.

Glögi-padat ovat kuumina kello 17-19. Voit tulla ja viipyä, miten sinulle sopii.

Kutsumme mukaan koko perheen, ystävät, sisarukset, avustajan tai jonkun muun sinulle tärkeän läheisen. Paikalla on koko Malaryn porukka.

Glögi-ilta on maksuton tapahtuma koko perheelle. Tapahtumaan ei tarvitse ilmoittautua. Tervetuloa mukaan!

Tonttuisin terveisin
Malaryn porukka

Tiedot

Päivämäärä:
16.12.2025
Aika:
17:00 - 19:00
Tapahtumaluokka:

Järjestäjä

Mahdollisuus lapselle ry
Puhelin
045 8746 746
Sähköposti
info@malary.fi
Siirry Järjestäjän verkkosivuille

Tapahtumapaikka

Mahdollisuus lapselle ry
Konalantie 47 B, 2. kerros
Helsinki, 00390 Suomi
+ Google Map
Puhelin
045 605 6165
Näytä Tapahtumapaikka WWW-sivusto