- Tämä tapahtuma on mennyt.
Tervetuloa Glögi-iltaan viihtymään ja puuhailemaan yhdessä

Tule tapaamaan Malaryn porukkaa ja muita harrastajia läheisineen vielä ennen joulua! Vietämme perinteistä syyskauden päätöstapahtumaa Glögi-iltaa tiistaina 16.12. kello 17-19. Tervetuloa Glögi-iltaan viihtymään ja puuhailemaan yhdessä!
Fiilistelemme joulutunnelmaa glögin ja jouluisen purtavan merkeissä. Juttelemme, miten syksy on harrastusryhmissä mennyt ja mitä odotamme kevätkaudelta. Kaikki pääsevät mukaan jouluisiin puuhiin:
- piparinkoristelua
- pakettikorttien askartelua
- jouluinen leikkitila odottaa innokkaita leikkijöitä
Glögi-padat ovat kuumina kello 17-19. Voit tulla ja viipyä, miten sinulle sopii.
Kutsumme mukaan koko perheen, ystävät, sisarukset, avustajan tai jonkun muun sinulle tärkeän läheisen. Tervetuloa myös kaikki uimarit ja muissa paikoissa kuin Konalassa harrastavat! Paikalla on koko Malaryn porukka.
Glögi-ilta on maksuton tapahtuma koko perheelle ja muille tukijoukoille. Tapahtumaan ei tarvitse ilmoittautua. Tervetuloa mukaan!
Tonttuisin terveisin
Malaryn porukka
Tsekkaa mitä muuta kivaa tekemistä on luvassa vielä ennen joululomaa Avoimella viikolla 15.-18.12. Haluaisitko kokeilla vaikka nyrkkeilyä?

